FELIX SLOVÁČEK jr. & TRIO OPERA DIVA

Tato spolupráce mezi vynikajícím všestranným umělcem Felixem Slováčkem jr. a ryze dámským souborem TRIO OPERA DIVA dává tušit výjimečný hudební zážitek. Bude to večer nejenom klasický, hudba popluje napříč žánry, zazní nádherné melodie, klasické evergreeny i nečekaná hudební překvapení. Těšíme se na vás!

Felix Slováček jr.
V roce 2010 absolvoval magisterské studium na HAMU obor klarinet s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“. Vystupoval na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013, Musical Bridgest Around the World 2015 v USA a dále sólově (klarinet, soprán saxofon, zpěv) nebo s orchestry v Čechách na Slovensku, Německu, Rakousku, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku, Číně a USA. Dirigování studoval soukromě u prof. Jaroslava Vodňanského. Začínal vedením Big Bandu Felixe Slováčka, dále dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Komorní Filharmonii Pardubice, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Musica Lucis Praga, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou Filharmonii, Karlovarský symfonický orchestr, Prague Strauss Orchestra (turné v Číně v roce 2015-2016 jako dirigent, sólista), Písecký komorní orch. (2020 – 2022). Hraje v činohře i v muzikálech v několika pražských divadlech (Semafor, Kalich, Strašnické divadlo, HDK). Více na www.felixslovacek.com.

Trio Opera Diva
Tento soubor se zaměřuje na interpretaci především klasických operních a operetních árií a písní. Věnuje se také arménské hudbě a hudbě jiných žánrů (muzikál, filmová hudba, jazz…).Všechny tři členky vystupují též sólově a jsou také aktivní i v jiných souborech. Zpěvačka Ani Vardanyan pochází z Arménie, kde také vystudovala operní zpěv na Hudební akademii v Jerevanu. Již několik let žije a koncertuje v Čechách. Věnuje se také pedagogické činnosti. Flétnistka Eva Mišková pochází z Vimperka. Vystudovala obor příčná flétna na konzervatoři v Českých Budějovicích a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. V letech 2007-2008 působila v Orquestra do Norte v Portugalsku a je mimo jiné zakladatelkou flétnové třídy na Sultan Quaboos University v Muscatu. Klavíristka Drahoslava Satorová je rodačkou z Turnova. Je absolventkou klavírního oboru na Pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem a Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Účastnila se řady kurzů a soutěží. Věnuje se sólové a komorní koncertní činnosti. V současnosti vyučuje na ZUŠ Prachatice.Informace o akci

Městské divadlo

Datum: 30.3. 2023 - 30.3. 2023

Čas: 19:00

Vstupné: 300,- předprodej / 350,- na místě

Koupit online

Kalendář google

Exportovat iCal

Mohlo by vás zajímat

Wohnout

7.4. 2023

Městské divadlo

POLETÍME?

14.4. 2023

Společenský sál Národního domu
Translate »