Jazz!Yes!

jazz yes

Vystoupí:

Jan Kavka Trio 18:00 – 19:00
Marta Kloučková Quintet 19:30 – 20:30
Purple is the Color 21:00 – 22:00

O vystupujících:

PURPLE IS THE COLOR

Absolutní vítěz Central European Jazz Competition 2018!

“Dá se říct, že Purple Is The Color je bez přehánění aktuálně jednou z nejperspektivnějších středo-evropských kapel. Má moderní zvuk a všichni členové jsou excelentními instrumentalisty, jejichž jediným úkolem jako by bylo neustálé udržování vlastní virtuozity a energie pod pokličkou, což se jim daří strhujícím způsobem. Svoji hudbu vydali v roce 2017 na debutovém albu Unmasked.” Vác-lav Vraný (Čro Jazz)

Purple is the Color představí na koncertě své druhé album s názvem EPIC! Album je již dostupné na Spotify, iTunes, Bandcamp a Amazon!

MARTA KLOUČKOVÁ QUINTET

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, tvoří jej hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), na kterém hostují kytarista David Dorůžka a soubor Clarinet Factory. Se svým kvartetem i hosty v roce 2019 vystoupila na tuzemských jazzových a multižánrových festivalech (např. Polička Jazz Fest, MHF Dobršská Brána, Jazz ve městě Frýdek-Místek, Československý jazzový festival Přerov) i v zahraničí (např. Sunset-Sunside, Paříž). Mimo to je členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další). V Prachaticích vystoupí Quartet doplněný o excelentního kytaristu Davida Dorůžku.

JAN KAVKA TRIO

Akustické jazzové trio, které svým debutovým albem získalo druhé místo na Jazzové sklizni 2018. Jana Kavku můžete znát z mezinárodně úspěšného souboru Ostrich Quartet, doplňuje ho pak kontrabasista Marek Dufek a za bicími nově sedící Kamil Slezák. Většinou hrají vlastní Kavkovy kompozice, které se estetikou a barevností blíží skandinávskému typu tria.

Informace o akci

Velké náměstí

Datum: 24.7. 2020

Čas: 18:00

Vstupné: zdarma

Kalendář google

Exportovat iCal

Mohlo by vás zajímat

Translate »
X