Radim Zenkl & Ondra Kozák

Čechoameričan Radim Zenkl založil toto hudební duo s Ondrou Kozákem jako svůj evropský koncertní projekt. Posluchači se můžou těšit na skladby a písně z vlastní tvorby obou hráčů doplněné o bluegrassové, swingové, keltské a „world music“ tradicionály v osobitých aranžmá. Svoji spolupráci zahájili před rokem a půl, mají za sebou řadu úspěšných koncertů v ČR, na Slovensku, Německu, Dánsku, Francii, a na konci roku 2022 vydali společné CD “Eastern Grass“.

Radim Zenkl se narodil v Opavě, od léta roku 1989 působí v USA, kde v roce 1992 zvítězil v prestižní celoamerické mandolínové soutěži s mezinárodní účastí „Winfield Mandolin Championship“. Natočil osm solových CD a vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně.

Ondra Kozák pochází z Orlové, získal 5x titul „Kytarista roku“ v Anketě Bluegrassové asociace ČR. S různými skupinami jako zpěvák a hráč vyhrál celkem 4x prestižní soutěž o evropskou kapelu roku na francouzském La Roche Bluegrass Festivalu. Publikuje ATAmusic podcast – český audio seriál pro muzikanty.

Radim – mandolína, flétny, didgeridoo, zpěv
Ondra – kytara, housle, dobro, baskytara, zpěv

Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

Vstupenky koupíte v infocentru nebo online zde

 

Informace o akci

Galerie Dolní brána

Datum: 19.10. 2023 - 19.10. 2023

Čas: 19:00

Vstupné: 200,- předprodej / 250,- na místě

Koupit online

Kalendář google

Exportovat iCal

Mohlo by vás zajímat

Translate »