Hotel Parkán

Hotel Parkán je malý rodinný hotel v budově ze 14. století postavené na městských hradbách v centru Prachatic v tiché uličce s průchodem do městského parku. Tato lokalita nabízí klidné a pohodlné ubytování a zároveň je ideálním výchozím bodem pro výlety po městě, blízkém i vzdáleném okolí. Do žádného z prachatických podniků od nás není daleko a cesta ve většině případů vede historickým centrem. Ubytování v 1 apartmánu, 1 / 2 / 3 a 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a wi-fi připojením zdarma. Pokoje jsou kuřácké i nekuřácké.
Vstup pro psy za poplatek 100,-/noc.

Součást ubytování:

Snídaně se podávají v hotelové restauraci a letní terase.
Pro cyklisty je k dispozici uzamykatelná místnost na kola.
Hotel neakceptuje platební karty, pouze platbu v hotovosti (CZK, Euro).
Provozní doba recepce: PO – NE : 14:00 – 20:00 hodin

rvní zmínky o Dubu spadají do let 1274. Původně na místě dnešního zámku stávalo tvrziště, později tvrz, hrad a teprve pak zámek – v průběhu let mnohokrát přestavovaný.

Jedním z prvních majitelů je uváděn Jan z Dubu, ale o něm se mnoho zpráv nedochovalo. Mnohem více zpráv je o rodu Dubských z Třebomyslic, který sídlil na Dubu v 1.polovině 15.století. Rod Dubských z Třebomyslic byl významný český rod, který za krále Václava IV. a později Ladislava, získal velké majetky převážně na Moravě, a proto nakonec prodal Dub a přesídlil úplně na Moravu. Potomci tohoto hraběcího rodu dodnes vlastní zámek Lysice na Moravě.

Dalším významným rodem, sedícím na Dubu, byl rytířský rod Boubínských z Újezda. Z tohoto rodu vynikal zvláště Petr Boubínský, který byl členem družiny skvělého Viléma z Rožmberka. Rytíř Petr Boubínský byl nesmírně charismatický muž, který požíval důvěry Viléma z Rožmberka, doprovázel ho na cestách, honech a slavnostech, ale byly mu svěřovány i diplomatické úkoly. Byl např. mezi vyvolenci, kteří jednali o polskou korunu pro rakouský císařský dvůr, kdy Vilém z Rožmberka svojí výmluvností získal polskou korunu takřka pro sebe.

Prvními dochovanými pozůstatky po předchozích majitelích jsou dva  alianční znaky Říčanů a Hodějovských (nad oknem východního křídla a u krbového ostění v hale). Pavel Kavka z Říčan byl jedním ze zemských správců za stavovského povstání proti Habsburkům v letech 1618 až 1620. Po porážce na Bílé hoře sice nebyl popraven, jelikož nestál na špičce odboje, ale byl uvězněn na hradě Zbiroze a veškerý majetek mu byl zkonfiskován. Teprve když v roce 1622 jeho manželka, rozená Anežka Hodějovská z Hodějova, vyplatila čtvrtinu hodnoty statku, byl Dub převeden na její jméno. Po složení dalšího finančního obnosu byl i Pavel Kavka osvobozen, ale jeho zdraví bylo útrapami věznění tak podlomeno, že za necelý rok po svém propuštění umírá.

 

Více zde: https://zamekdub.webnode.cz/news/historie/

Adresa / kontakt

Věžní 51
Prachatice I
383 01 Prachatice

 

Telefon: +420 388 311 868
Web: www.hotelparkan.cz
E-mail: info@hotelparkan.cz

 
Od 650 Kč/osoba

Mohlo by vás zajímat

Hotel Koruna

Velké náměstí 48, Prachatice
cena: 850

Hotel v historickém centru města nabízí 20 zařízených pokojů s celkovou kapacitou 45 lůžek.

Translate »