Ubytovna CEV Dřípatka

Rozložení pokojů

3 pokoje 2 lůžkové
3 pokoje 8 lůžkové s palandami
1 pokoj 10 lůžkový s palandami

Apartmán

Vybavená kuchyně s obývací místností, sociální zařízení se sprchovým koutem, ložnice (2 lůžka) a další dva oddělené dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (dohromady max. 6 lůžek).

Ceník

Ubytování pro školy a školská zařízení                                                   250,- Kč / osoba / noc
Ubytování pro neziskové dětské organizace (do 18 let)                         250,- Kč / osoba / noc
Ubytování pro sportovní kluby a organizace (od 18 let)                         300,- Kč / osoba / noc
Ubytování pro veřejnost (apartmán)                                                       400,- Kč / osoba / noc
Součástí ceny za ubytování je úvodní vzdělávací program, využívání jídelny, plně vybavené kuchyně pro samostatnou přípravu jídla a společenské místnosti, pro trávení volného času nebo jen tak relaxování.

Další ustanovení k pobytu v CEV Dřípatka
Prostory CEV Dřípatka jsou nekuřácké
Pohybování v CEV Dřípatka pouze v domácí obuvi
Ubytování se zvířaty není dovoleno

Kontakt

Bc. Eva Kuklová –  provozní ubytovny

Adresa:

CEV Dřípatka
Soumarská 1386
383 01 Prachatice

Tel: +420 702 060 465

rvní zmínky o Dubu spadají do let 1274. Původně na místě dnešního zámku stávalo tvrziště, později tvrz, hrad a teprve pak zámek – v průběhu let mnohokrát přestavovaný.

Jedním z prvních majitelů je uváděn Jan z Dubu, ale o něm se mnoho zpráv nedochovalo. Mnohem více zpráv je o rodu Dubských z Třebomyslic, který sídlil na Dubu v 1.polovině 15.století. Rod Dubských z Třebomyslic byl významný český rod, který za krále Václava IV. a později Ladislava, získal velké majetky převážně na Moravě, a proto nakonec prodal Dub a přesídlil úplně na Moravu. Potomci tohoto hraběcího rodu dodnes vlastní zámek Lysice na Moravě.

Dalším významným rodem, sedícím na Dubu, byl rytířský rod Boubínských z Újezda. Z tohoto rodu vynikal zvláště Petr Boubínský, který byl členem družiny skvělého Viléma z Rožmberka. Rytíř Petr Boubínský byl nesmírně charismatický muž, který požíval důvěry Viléma z Rožmberka, doprovázel ho na cestách, honech a slavnostech, ale byly mu svěřovány i diplomatické úkoly. Byl např. mezi vyvolenci, kteří jednali o polskou korunu pro rakouský císařský dvůr, kdy Vilém z Rožmberka svojí výmluvností získal polskou korunu takřka pro sebe.

Prvními dochovanými pozůstatky po předchozích majitelích jsou dva  alianční znaky Říčanů a Hodějovských (nad oknem východního křídla a u krbového ostění v hale). Pavel Kavka z Říčan byl jedním ze zemských správců za stavovského povstání proti Habsburkům v letech 1618 až 1620. Po porážce na Bílé hoře sice nebyl popraven, jelikož nestál na špičce odboje, ale byl uvězněn na hradě Zbiroze a veškerý majetek mu byl zkonfiskován. Teprve když v roce 1622 jeho manželka, rozená Anežka Hodějovská z Hodějova, vyplatila čtvrtinu hodnoty statku, byl Dub převeden na její jméno. Po složení dalšího finančního obnosu byl i Pavel Kavka osvobozen, ale jeho zdraví bylo útrapami věznění tak podlomeno, že za necelý rok po svém propuštění umírá.

 

Více zde: https://zamekdub.webnode.cz/news/historie/

Adresa / kontakt

Bc. Eva Kuklová –  provozní ubytovny

CEV Dřípatka
Soumarská 1386
383 01 Prachatice

Tel: 702 060 465
Web: CEV Dřípatka

Vzdálenost od centra Prachatic: 1,4 km

Mohlo by vás zajímat

Ubytovna CEV Dřípatka

Soumarská 1386, 383 01 Prachatice
cena: 250

CEV Dřípatka poskytuje ubytování především dětem, žákům, studentům a pedagogickým pracovníkům pro zajištění ekologické výchovy a zájmového vzdělávání školských zařízení a organizací, které pracují s dětmi a mládeží.   Kapacita ubytovny je 40 lůžek v 7 pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem.  

Translate »