JABLKOŇ

 

Postupem let skupina omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko – originální přístup k hudbě si ponechala. Duší souboru je stále Michal Němec – jediný zakládající člen který letos slaví 75 let. Několik tisíc vystoupení doma i v zahraničí, víc než dvě desítky alb plných autorských písniček, spolupráce s mnoha muzikanty, orchestry včetně těch symfonických, s filmaři, divadelníky… Ale také nekonečné kilometry, pár bouraček a odepsaných aut, tu a tam nějaká ta „ponorka“, smutky i radosti. To všechno a mnoho dalšího se stalo a uložilo do vzpomínek, ale my se teď přesuneme do času, který teprve přichází. Říká se, že člověk je v pětačtyřiceti na vrcholu sil a schopností, tak to tak nechme i pro Jablkoň, prostě kapela v nejlepších letech. Pravdou ovšem je, že v současném složení je pamětníkem prvních krůčků pouze Michal Němec, ostatní postupně přicházeli a odcházeli, takže Jablkoň pomalu stárla a zároveň mládla až do „zralé“, trochu folkové, možná folkrockové, ale třeba i jiné, v každém případě nezaměnitelné přítomnosti.

A copak že to vlastně tedy hrají? Pojmenovat hudbu Jablkoně dokázal až hudební kritik a publicista Jiří Černý když napsal: Je to něco mezi Bachem a divošskou hudbou.

 

Jablkoň v současnosti hraje ve složení:

Michal Němec (zpěv, kytara) Marie Puttnerová (zpěv, perkuse), Martin Carvan (kytara), Johnny Judl (baskytara, el.kytara), Petr Chlouba (bicí, perkuse)

Vstupné: 300,- on-line nebo na 388 607 574

Informace o akci

Městské divadlo

Datum: 25.9. 2024

Čas: 19:00

Vstupné: 300,-

Koupit online

Kalendář google

Exportovat iCal

Mohlo by vás zajímat

Translate »